موسیقی برای مدیتیشن

موسیقی برای مدیتیشن

موسیقی برای مدیتیشن

 

موسیقی برای مدیتیشن: موسیقی می‌تواند کمک بزرگی در مدیتیشن باشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه در حین تمرین از موسیقی استفاده کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

چگونه موسیقی به آرامش کمک می کند؟

موسیقی برای مدیتیشن استفاده از موسیقی برای مدیتیشن

موسیقی برای مدیتیشن آیا مدیتیشن می کنید؟ اگر بله، شما خوش شانس هستید. اگر نه، به هر حال به خواندن ادامه دهید. مدیتیشن کار سختی نیست، اما ممکن است انجام آن سخت باشد. گاهی اوقات پیدا کردن زمان یا دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید می تواند یک چالش باشد. مدیتیشن با موسیقی می تواند با ایجاد ساختار و راهنمایی به شما کمک کند که چگونه برای اولین بار مدیتیشن کنید یا تمرین خود را به سطح بعدی ببرید.
موسیقی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است. بنابراین، جای تعجب نیست که مدیتیشن های اصلی و جایگزین، اغلب آن را به عنوان یک ابزار قدرتمند تلقی کنند. اما راه‌های زیادی فراتر از گوش دادن به موسیقی در حین نشستن در شواسانا وجود دارد که می‌توانیم آهنگ‌هایی برای آن‌ها قرار دهیم. موسیقی این قدرت را دارد که خلق و خوی شما را تغییر دهد. یک اثر خوب مطالعه شده موسیقی، توانایی ایجاد آرامش را در درون شما داراست.
استفاده از موسیقی برای مدیتیشن چه به طور منظم مدیتیشن می‌کنید چه کم و بیش یک مسئله مهم است.
ممکن است به این فکر کنید که از چه نوع موسیقی به عنوان پس‌زمینه تمرین مدیتیشن خود استفاده کنید. شما چیزی می خواهید که نه تنها آرامش بخش باشد، بلکه برای نیازهای خاص شما نیز مناسب باشد. در حالی که هیچ ژانر موسیقی “یک اندازه متناسب با همه” وجود ندارد که بتوان آن را برای مدیتیشن ایده آل در نظر گرفت، انواع موسیقی وجود دارد که مناسب تر از بقیه هستند. ترفند این است که ترکیب مناسبی از صدا را پیدا کنید که میزان صدای پس‌زمینه مناسبی داشته باشد تا به شما کمک کند روی نفس خود تمرکز کنید.
استفاده از موسیقی برای مدیتیشن تنها یکی از راه های رسیدن به یگانگی ذهن و بدن است، اما چرا اینطور است؟ موسیقی یک زبان جهانی است که بدون اطلاع ما بر روی ما تأثیر می گذارد و با انرژی شدید به احساسات ما ضربه می زند. وقتی موسیقی مدیتیشن مناسب را در پس‌زمینه پخش می‌کنیم، به باز کردن توانایی آرام کردن، آرامش و رها کردن کمک می‌کنیم.

“آیا تا به حال در میان مشغله های روزمره خود به اطراف نگاه کرده و از خود بپرسید: “من با زندگی خود چه کار می کنم؟”  

موسیقی برای مدیتیشن

ذهن آگاهی از طریق موسیقی

ذهن آگاهی از طریق موسیقی، راهی است که به گسترش آگاهی ما در حین نوشتن،خواندن، کار، کاوش و … کمک می‌کند. ما می توانیم از موسیقی برای آرام کردن ذهن، تمرکز و استفاده از افکار ناخودآگاه خود استفاده کنیم. از این نظر می توان از موسیقی برای اهداف مدیتیشن استفاده کرد. مدیتیشن یک جنبه مهم در حفظ سلامت روانی است که مدت زیادی بعد از پایان موسیقی و گذشت زمان ادامه دارد.
موسیقی می تواند ابزار قدرتمندی برای مدیتیشن باشد. اما نه هر موسیقی. نوع موسیقی که گوش می دهید برای اینکه چقدر برای تمرین مدیتیشن شما مفید باشد و اینکه در کدام نوع مراقبه به شما کمک می کند بسیار حیاتی است. این مقاله در اینجا است تا شما را در مورد انواع مختلف موسیقی و اینکه چگونه هر یک به تمرین مراقبه شما کمک می کند، راهنمایی می کند. ابتدا، اجازه دهید با برخی از اصول اولیه در مورد اینکه چه نوع موسیقی برای تمرین‌های مدیتیشن بهترین هستند، شروع کنیم.
ممکن است این روزها که مردم در مورد مدیتیشن صحبت می کنند، موسیقی ملایمی بشنوید. موسیقی توسط فرهنگ ها و مذهب ها مختلف در طول تاریخ مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. کنجکاو بودم که آیا در مدیتیشن کمک می کند. بنابراین تصمیم گرفتم در این زمینه تحقیقی انجام دهم. در این مقاله دلایل استفاده از موسیقی در مدیتیشن را مورد بحث قرار خواهم داد و یافته های خود و همچنین بینش های به دست آمده از مطالعه خود را با شما در میان خواهم گذاشت.

چه نوع موسیقی برای مدیتیشن بهتر است؟

خوب، بستگی به این دارد که چه چیزی به شما کمک می کند تمرکز کنید. آیا ژانر خاصی از موسیقی وجود دارد که تأثیری مشابه مدیتیشن داشته باشد؟ من این مقاله را برای دریافت پاسخ به این سوالات نوشته ام.
موسیقی این قدرت را دارد که ما را در حال و هوای یک کار جدید یا حتی یادآوری لحظات صمیمی زندگی خود قرار دهد. اغلب تأثیر عمیقی بر احساسات ما می گذارد. از موسیقی می توان به عنوان کمکی برای مدیتیشن و آرامش استفاده کرد.
موسیقی چیزی است که بخشی طبیعی از زندگی است. زمانی که خوشحالیم، می خندیم، کار می کنیم و خیال پردازی می کنیم، به موسیقی گوش می دهیم. گوش دادن به موسیقی به ما این امکان را می دهد که با دیگران و همچنین با خودمان ارتباط برقرار کنیم. موسیقی می تواند به ما کمک کند در حین مدیتیشن، خودمان را متمرکز کنیم. این می تواند با کمک به ما در ارتباط بیشتر با خود و قدرت درونی یا سطح انرژی به ما کمک کند.
مدیتیشن هدف بسیاری از افراد است. اما می تواند ثابت کند که کاملاً مبارزه است. این به این دلیل است که تلاش برای آرام کردن ذهن و پاک کردن آن از عوامل حواس‌پرتی آسان‌تر از انجام دادن آن است. یکی از بهترین راه‌های مدیتیشن گوش دادن به موسیقی است و من دلیل آن را به شما می‌گویم.
مدیتیشن می تواند یک تجربه استرس زا و دلهره آور برای تازه کارها باشد. اما با ابزار، موسیقی و راهنمایی مناسب، آرامش بخش ترین جنبه مدیتیشن را کشف خواهید کرد و زودتر از آنچه فکر می کنید به اهداف آرامش خود خواهید رسید.
روش‌های مختلفی برای تمرین مدیتیشن وجود دارد، اما همه آن‌ها شامل قرار گرفتن در یک وضعیت آگاهی بدون وقفه است. به عبارت دیگر، اگر ذهن شما همیشه سرگردان است و به چیزهایی فکر می کند که هیچ ربطی به شما ندارند، نمی توان مدیتیشن را تمرین کرد. از این نظر، موسیقی می‌تواند معکوس باشد، زیرا خیلی آسان است که ذهن فرد در یک آهنگ گم شود، فراموش کند که چرا در وهله اول یک‌جا نشسته‌اند و قرار است توصیه‌های چه کسی را دنبال کنند. اگر می‌خواهید در حین مدیتیشن از موسیقی استفاده کنید، اگر موسیقی‌هایی را انتخاب کنید که بر خلاف نوع حواس‌پرتی که می‌خواهید از آن اجتناب کنید، بهتر عمل کند. به عنوان مثال، به جای گوش دادن به آهنگ شاد بیچ بویز، انتخاب بهتر ممکن است “Ong Namo” باشد که آوازی آرام و پیوسته از نام بنیانگذار است. متأسفانه، این تنها زمانی نیست که موسیقی به طور بالقوه می تواند حواس فرد را از دنبال کردن مسیر انتخابی خود منحرف کند، اما نباید به عنوان یک قانون مطلق در نظر گرفته شود. با ذهن آگاهی مناسب می توان همیشه ذهن خود را حتی در هنگام گوش دادن به موسیقی متمرکز کرد و تمرکز خود را کاملاً مؤثر حفظ کرد.

اولین قدم برای مدیتیشن با موسیقی

در زیر دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد که باید برای مدیتیشن مؤثر دنبال کنید.
  • محیطی شفاف، تمیز و بدون حواس پرتی راه اندازی کنید.
  • تلفن را خاموش کنید، تلویزیون را خاموش کنید  و دمای اتاق را تنظیم کنید (60-72 درجه فارنهایت بهینه است).
  • لباس‌های گشاد یا راحت بپوشید و مطمئن شوید که حداقل 15 دقیقه کسی مزاحم کارتان نمی‌شود.
  • اکنون که همه چیز آماده است، یک مکان آرام برای نشستن راحت پیدا کنید. کمی موسیقی ملایم پخش کنید. می توانید از هدفون برای قطع صداهای دیگر استفاده کنید.
  • برخی افراد ترجیح می دهند روی زمین بنشینند و پاهای خود را روی هم بگذارند، در حالی که برخی دیگر دوست دارند روی صندلی بنشینند و هر دو پا را روی زمین قرار دهند. (هرطور که راحت ترید عمل کنید.)
  • چندین نفس عمیق بکشید و توجه خود را روی تنفس خود متمرکز کنید.
  • اگر برای متمرکز نگه داشتن ذهن خود به کمک نیاز دارید، هنگام دم و بازدم به موسیقی در سر خود گوش دهید (یک مطالعه نشان داد که تکرار عبارت “یک” باعث افزایش ذهن آگاهی و کاهش سرگردانی ذهنی می شود).
  • همانطور که احساس آرامش بیشتری می کنید، به جایی که در بدن خود احساس استرس می کنید توجه کنید.
  • آیا در پشت شما تنش وجود دارد؟ شانه های شما؟ شروع سردرد؟ همانطور که با تمرکز بر تنفس خود (و نه چیز دیگر) آرام تر می شوید، به آرامی توجه خود را در تمام قسمت های بدن خود حرکت دهید تا زمانی که متوجه هر بخش تنشی شوید که نیاز به آرامش دارد.
  • در نهایت، چند نفس عمیق طولانی بکشید، آن را برای یک لحظه نگه دارید.

افکار نهایی

چه به دنبال موسیقی به عنوان راهی برای آرام کردن پس از یک روز کاری طولانی و سخت باشید یا به موسیقی گوش دهید تا در طول یک تمرین شدید عرق کنید، گوش دادن به موسیقی می تواند روحیه شما را بالا ببرد و به شما انگیزه دهد. موسیقی یک خروجی عالی برای کسانی است که دوست دارند ورزش کنند و فعال بمانند. راه هایی وجود دارد که می توانید از لیست پخش مورد علاقه خود برای ساخت موسیقی برای مدیتیشن استفاده کنید.
همانطور که می بینید، موسیقی یک ابزار بسیار قدرتمند و همه کاره است که برای قرن ها برای ارتقای سلامت جسمی، ذهنی و معنوی مورد استفاده قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست