مدیتیشن برای استرس مالی

مدیتیشن برای استرس مالی

مدیتیشن برای استرس مالی

مدیتیشن برای استرس مالی : آیا تا به حال متوجه شده اید که شب ها بیدار دراز کشیده اید و نگران پول هستید؟ محاسبه درآمد احساس گناه در مورد خرج کردن. تاکید بر بدهی، اگر چنین است شما تنها نیستید. احساس اضطراب و شرم در مورد مسائل مالی عملاً جهانی است. بر اساس نظرسنجی سال 2019 استرس در آمریکا توسط انجمن روانشناسی آمریکا، 60 درصد از آمریکایی ها می گویند که پول منبع مهم استرس است.

مدیتیشن ممکن است بهترین راه حل در مورد استرس پول نباشد، اما ارزش بررسی این را دارد که چگونه این ابزار برای ذهن می تواند به شما در کاهش استرس مالی کمک کند و به شما این امکان را می دهد که رابطه آگاهانه تری را با پول تجربه کنید و به نوبه خود احساس آرامش بیشتری در زندگی داشته باشید.

مدیتیشن برای استرس مالی چیست؟

بسیاری از مردم پول را آنقدر استرس‌زا می‌دانند که به‌کلی از آن اجتناب می‌کنن، برای مثال، به تعویق انداختن باز کردن صورت‌حساب‌های بانکی و صورت‌حساب‌های کارت اعتباری، یا اجتناب از گفتگوهای دشوار اما ضروری درباره پول با اعضای خانواده. اما اجتناب از مسائل مالی می تواند مشکلات بیشتر و استرس بیشتری در آینده ایجاد کند. به همین دلیل است که یادگیری نحوه استفاده از ابزارهای موثر مدیریت استرس مانند مدیتیشن برای کاهش استرس مالی می تواند مفید باشد.

نحوه عملکرد مدیتیشن برای استرس مالی

ابتدا، مطالعات متعددی را در نظر بگیرید که نشان می دهد مدیتیشن می تواند به کاهش استرس کمک کند. یک مطالعه در سال 2018 نشان داد افرادی که تنها 10 روز از مدیتیشن استفاده کردند، 11٪ کاهش استرس را گزارش کردند. پس از 30 روز استفاده از مدیتیشن، آنها 32 درصد کاهش را گزارش کردند. یک مطالعه جداگانه در سال 2018 نشان داد که دانشجویان پزشکی که به مدت 10 روز از مدیتیشن استفاده کردند، 12 درصد کاهش استرس داشتند. این رقم پس از 60 روز به 17 درصد افزایش یافت. چشمگیر است، درست است؟ مدیتیشن برای افرادی که به طور مداوم تمرین می‌کنند بسیار مؤثر است، زیرا مغز را باز و برنامه‌ریزی می‌کند تا بازتر و کمتر واکنش‌پذیر باشد، بنابراین در نهایت، آنها می‌توانند به هر نوع استرس واکنش مؤثرتری نشان دهند.
زمانی که با استرس مالی روبرو هستیم، پاسخ مؤثرتر به چالش‌ها می‌تواند مفید باشد. به جای نشخوار فکری یا مبارزه با افکار و احساسات استرس زا در مورد پول، مدیتیشن به شما کمک می کند تا ذهن خود را آموزش دهیدو  یاد بگیرید که به آرامی به آنها متمایل شوید، اگر بخواهید با آنها مقابله کنید، اساساً قدرت آنها را بر ما کاهش می دهد. در یک حالت بازتر و کمتر واکنش‌پذیر، می‌توانید به جای اجتناب یا انکار با واقعیت امور مالی خود روبرو شوید، حضور داشته باشید و گام‌های مشخصی برای سلامت مالی بیشتر بردارید.
علاوه بر این، مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا وضوح و حضور ذهن را پرورش دهید، بنابراین می توانید واقعاً روی چیزهایی در زندگی که برای شما مهم هستند متمرکز شوید. به این ترتیب احتمال بیشتری وجود دارد که تصمیماتی بگیرید که وضعیت مالی شما را بهبود بخشد و کمتر تحت تأثیر انگیزه های مالی مخرب قرار بگیرید.

نحوه تمرین مدیتیشن برای استرس مالی

مدیتیشن می‌تواند ابزار مهمی باشد که به شما کمک می‌کند تا باورهای قدیمی در مورد پول، یا داستان‌های طولانی‌ای که سال‌ها به خودتان گفته‌اید، خنثی کنید. رابطه ما با پول، و به ویژه نحوه نگرش ما به آن، همه از ذهن شروع می شود و اغلب نه تنها توسط تجربیات خودمان، بلکه تجربیات والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ما شکل می گیرد. خنثی کردن آن روایت های باستانی و درک بیشتر در مورد نحوه عملکرد افکار شما در مورد پول، با تمرین مراقبه آغاز می شود.

چرا برای استرس مالی مدیتیشن انجام دهید؟

بسیاری از ما با علائم رایج استرس مالی مانند تجربه ترس، نگرانی، پشیمانی، ناامیدی یا سایر احساسات ناراحت کننده آشنا هستیم. اما استرس در مورد پول همچنین می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.
برای یک چیز، به تمام آن ساعت‌های خواب از دست رفته فکر کنید، که در واقع بسیار رایج‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید: شصت و هشت درصد از زنان و 56 درصد از مردان می‌گویند که گاهی اوقات خوابشان را از دست می‌دهند، زیرا نگران پول هستند. واقعیت این است که کمبود خواب چیزی برای خمیازه کشیدن در مورد سلامتی شما نیست. این می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت، عادات غذایی ناسالم شود و همچنین حافظه کوتاه مدت و بلند مدت، توانایی های تصمیم گیری، توجه و زمان واکنش شما را مختل کند.

هم چنین بخوانید:

مدیتیشن برای خواب

تاثیر مدیتیشن در روابط


اما این تمام ماجرا نیست. تحقیقات نشان می‌دهد که آمریکایی‌هایی که وضعیت مالی ضعیفی را گزارش می‌کنند، از سلامت جسمانی ضعیفی برخوردارند. به طور خاص، 59 درصد معاینات معمول را انجام نمی دهند. 60 درصد ورزش منظم انجام نمی دهند. و 38 درصد در مقایسه با افرادی که از سلامت مالی خوبی برخوردار هستند، به احتمال زیاد از اقدامات پیشگیرانه بهداشتی به دلیل هزینه صرف نظر می کنند. همچنین تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که استرس مالی بیشتری دارند علائم افسردگی و اضطراب بیشتری دارند. میگرن بیشتری می گیرند؛ به احتمال زیاد از زخم و مشکلات گوارشی شکایت دارند. و فشار خون بالا دارند. به عبارت دیگر، قطعاً به نظر می رسد بین ثروت و سلامتی ارتباط وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست