ارتباط بین مدیتیشن و بدن چیست؟

ارتباط بین مدیتیشن و بدن چیست؟

ارتباط بین مدیتیشن و بدنارتباط بین مدیتیشن و بدن چیست؟ ارتباطی بین مدیتیشن و بدن  شما وجود دارد. وقتی هر روز استرس را تجربه می کنیم، باعث آسیب فیزیکی به بدن ما می شود. مدیتیشن می تواند پاسخ مناسبی برای این مشکل باشد. مدیتیشن برخلاف استرس بر بدن که  تأثیرات منفی می گذارد. نه تنها بدن را آرام می کند، بلکه به بدن کمک می کند تا خود را ترمیم کند و از آسیب های جدید به بدن نیز جلوگیری می کند.

ارتباط بین مدیتیشن و بدن چیست؟ ارتباطی بین مدیتیشن و بدن  شما وجود دارد. وقتی هر روز استرس را تجربه می کنیم، باعث آسیب فیزیکی به بدن ما می شود. مدیتیشن می تواند پاسخ مناسبی برای این مشکل باشد. مدیتیشن برخلاف استرس بر بدن که  تأثیرات منفی می گذارد. نه تنها بدن را آرام می کند، بلکه به بدن کمک می کند تا خود را ترمیم کند و از آسیب های جدید به بدن نیز جلوگیری می کند.

چه ارتباطی بین مدیتیشن و بدن وجود دارد؟

مدیتیشن می تواند پاسخ استرس شما را معکوس کند و در نتیجه از شما در برابر اثرات استرس مزمن محافظت کند. طبق تحقیقی که انجام گرفته  یک گروه مدیتیشن کی کردند را با یک گروه که هیچ وقت مدیتیشن نکرده بودند مقایسه کرد، آنها دریافتند که گروهی که مدیتیشن نمی‌کنند، پاسخ‌های استرسی بدتری مانند فشار خون بالا، سندرم‌های درد و سایر شرایط را در مقایسه با گروه مدیتیشن کننده دارند. متخصصان گفته اند که هر شرایطی که ناشی از استرس باشد را می توان از طریق مدیتیشن کاهش داد.
درک رابطه بین مدیتیشن و بدن آسان است. هنگامی که مدیتیشن می کنید، در واقع بدن خود را آرام می کنید. این به کاهش متابولیسم، کاهش فشار خون و همچنین بهبود ضربان قلب، تنفس و امواج مغزی کمک می کند. شما شروع به استفاده موثرتر از اکسیژن می کنید و همچنین کمتر عرق می کنید. وقتی این کار را روزانه انجام می دهید، عملکرد سیستم ایمنی شما شروع به بهبود می کند. هنگامی که ذهن شما از استرس پاک شد، خلاقیت شما نیز افزایش می یابد.

حافظه و تمرکز مدیتیشن

در افرادی که مدیتیشن می‌کنند، اسکن‌های مغزی نشان داده‌اند که فعالیت در مناطقی که متابولیسم و ​​ضربان قلب را کنترل می‌کنند، افزایش می‌یابد. راهبان بودایی نشان داده اند که مدیتیشن باعث ایجاد تغییرات طولانی مدت در نواحی فعالیت مغزی می شود که در حافظه، توجه، یادگیری و ادراک نقش دارند.
مدیتیشن همچنین به دفع بیماری و عفونت کمک می کند. این یک تقویت کننده سیستم ایمنی است. وقتی آرام هستید، کمتر مستعد ابتلا به بیماری های عفونی هستید. در حالی که برای افرادی که استرس دارند و بدن آنها از قبل آسیب فیزیکی دیده است ،عملکرد  سیستم ایمنی آنها پایین است، بنابراین مستعد بیماری هستند.
اگرچه شروع مدیتیشن کمی دشوار است، اما یادگیری آن دشوار نیست. تنها چیزی که نیاز دارید تمرین است. با گذشت زمان، شما قادر خواهید بود به درستی مدیتیشن کنید و ذهن خود را پاک کنید، همچنین می توانید از مزایای مدیتیشن بهره مند شوید. هنگامی که ارتباط بین مدیتیشن و بدن را درک کنید، فواید دقیق مدیتیشن را متوجه خواهید شد.

بیشتر بخوانید:

انواع تکنیک های مدیتیشن
موسیقی برای مدیتیشن
مديتيشين ماه نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست